Przejdź do treści

Wieści z pracowni

Wszechstronność szklanych koralików

Nie odkryję tu Ameryki, jeśli powiem że koraliki mają zastosowanie w biżuterii od wieków. Zmieniał się materiał z którego były wykonywane ozdoby : kamienie naturalne, kości, glina, drewno, muszle, szkło, metale szlachetne. Rozmiary koralików wraz z rozwojem cywilizacji i dostępem do precyzyjnych maszyn są coraz mniejsze i dokładniej wykonane, co wpływa na estetykę gotowego produktu – biżuterii. Bogactwo rozmiarów, wzorów, szlifów i powłok nadających dodatkowe efekty to temat rzeka.

Toho i Myiuki to japońskie marki produkujące koraliki szklane, z których powstaje biżuteria w pracowni Agi Ptasik. Cenię te koraliki za bardzo wysoką jakość, mnogość kolorów i kształtów.

Zastosowanie szklanych koralików w mojej pracowni

Koralikami szyję i wyplatam

Bransoletka „Mambo czarno-złota” uszyta ze szklanych koralików i tworzące komplet kolczyki z długim chwostem w misternym koronkowym oplocie z najmniejszych dostępnych koralików.

Koralikami tkam na krośnie

Powstaje bransoletka „Geometryczna” tkana na krośnie z koralików Toho i Myuki.

Naszyjnik "Maya" zrobiony na szydełku ze szklantch koralików, na końcach ozdobne listki z kamieni.

Koralikami szydełkuję

Naszyjnik „Maya” wydziergany na szydełku z drobnych szklanych koralików z dodatkiem ozdobnych zawieszek z kamienia w kształcie listków, elementy metalowe ze stali chirurgicznej lub mniej medycznie ze stali szlachetnej, nieuczulające.

Koralikami haftuję

Wisior „Indiański totem” wykonany w technice haftu koralikowego. Misternie oprawiony kaboszon i obszyty koralikami, ozdobiony koralikowymi frędzlami. Całość w kolorach starego złota, turkusu i czerwieni.

2 komentarze do “Wieści z pracowni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *