Przejdź do treści

Poznajmy się 🙂

Rękodzieło to nie hobby, to sposób na życie!

Oprócz koralików i sznurków, bardzo lubię dziką przyrodę 🙂

Nazywam się Agnieszka i jestem warszawianką mieszkającą od kilkunastu lat w Olsztynie, o którym mówię i myślę – moje miasto. Z wykształcenia jestem ekonomistką, z zamiłowania rękodzielniczką a prywatnie i na co dzień szczęśliwą żoną i mamą nastolatków.

Sztuka i rękodzieło to mój sposób na życie. Zaczynałam od prostej mereżki, szydełkowania i zdobienia przedmiotów techniką decupage. Od 2018 r zasilam szeregi Związku Plastyków Warmii i Mazur i próbuję swoich sił w malarstwie. Kilka temu po raz pierwszy zetknęłam się z biżuterią wykonaną ze szklanych koralików, która mnie zachwyciła.

Zaczynając swoją przygodę z koralikami nie sądziłam, że zawładną one całym moim wolnym czasem. Tworzenie biżuterii koralikowej stało się moją pasją i sposobem na zawodowe życie. Zmotywowało, też do założenia działalności gospodarczej. Ze szczególną dbałością wyszukuję materiały oraz wykonuję biżuterię i na tym chcę budować moją markę Aga Ptasik Handcrafted Jewlery.
Poznaję i wykorzystuję w swoich pracach możliwości i potencjał małych szklanych paciorków. Wykonuję biżuterię w różnych technikach. Koralikami szydełkuję, szyję, haftuję, tkam i wyplatam.

Na co dzień w pracowni królują koraliki ale czasami ustępują miejsca sznurkom i wtedy powstają kolorowe torby i torebki.
Tworzenie to dla mnie konieczność – jak oddychanie, w myśl powiedzenia „jeśli robisz to co kochasz to – to nie praca”. Tak też pracując, miło spędzam czas tworząc biżuterię lub dziergając torby na szydełku.

Naszyjnik Perliście

Kolczyki Twarze

Kolczyki Amarantowe

Naszyjnik JO

Bransoletki